Przyjemne w ogródku Lis23

Podobne teksty

Przyjemne w ogródku

Każde małe dziecko w Krakowie uwielbia wodę. Jest to twierdzenie tak oczywiste, że nawet nie powinno się go przywoływać. Dzieciaki w wodzie czują się jak ryby i mógłby w niej przebywać przez cały dzień. Widać to szczególnie na wakacjach nad morzem, ale również w weekend, gdy można udać się na miejskie kąpielisko.

Idzie lato, czas na kąpiel

O ile dorosły pokąpie się godzinę lub dwie i zaczyna mu się nudzić, o tyle dziecko mogłoby siedzieć w jeziorze długie godziny, nie oglądając się na uciekający czas, to czy jest głodne i czy przypadkiem już nie czas wracać do domu.

Czasem jest to zdradliwe, szczególnie gdy wybierzemy się nad morze o porze roku, w której woda nie musi być jeszcze dostatecznie ciepła. Trzeba wtedy pamiętać, aby dziecko nie wskakiwało do wody bez odpowiedniego przygotowania, ponieważ może to się dla niego skończyć szokiem termicznym. O takie sprawy nie musimy się martwić, gdy posiadamy baseny ogrodowe.

Dziecko z ich obecności będzie szczęśliwe

Nowoczesny kominek w domu

Niezależnie od tego, czy będzie to dużych wymiarów basen zbudowany na stałe, czy też zwykły dmuchaniec, który po zakończeniu kąpieli można zwinąć i zanieść z powrotem do domu w Krakowie. W obu tych przypadkach dziecko będzie się kąpało bardzo chętnie, a my spokojnie będziemy mogli się zająć czymś innym, wiedząc, że maluch ma doskonałą rozrywkę na długie godziny.

  • To nie znaczy jednak, że można dziecko zostawić same w basenie ogrodowym.

Jeśli jest to niewielki brodzik, gdzie głębokość wody nie przekracza pół metra, nie będzie żadnych problemów. Jednak w przeciwnym wypadku lepiej będzie zachować czujność.