Atrakcje Krakowa Sty21

Podobne teksty

Atrakcje Krakowa

Stolica Małopolski to niezwykłe miasto, do którego powraca się niejednokrotnie. Ta miejscowość jest cechą charakterystyczną Polski na całym globie. Nic dziwnego – to miejsce jest niepowtarzalne.

Kraków największe miasto Polski południowej

Leży na przecięciu ważnych traktów kolejowych i samochodowych. Nie sposób więc tu nie dojechać z każdego zakątka Polski, a nawet z Europy dzięki miejscowemu lotnisku.

Niepowtarzalna atmosfera tego miasta ciągnie jak magnes, szczególnie odczuwalne to jest na kosmopolitycznym Rynku, w związku z tym każdy obieżyświat wraca tu wielokrotnie, a z każdymi odwiedzinami poznaje coś nowego.

Stolica Małopolski to przede wszystkim miasto artystów i to oni tworzą w tym miejscu ten niezrównany nastrój, co więcej to ośrodek kultury i rozrywki. Ale chociaż nowatorski duch wznosi się nad miastem, dawne czasy i długa przeszłość przeszywa od początku do końca i jest widoczna na w każdym zaułku.

Aby się o tym przekonać, trzeba przejść się najładniejszą trasą w tym mieście – Drogą Królewską, ciągnącą się od przez Stare Miasto.