Nowoczesny telefon Paź01

Podobne teksty

Nowoczesny telefon

W dobie telefonii komórkowej komunikować się z innymi ludźmi jest bardzo łatwo. Można powiedzieć, że każdy z nas jest pod ręką, niezależnie od tego, w jakim aktualnie miejscu się znajduje.

To ogromny postęp technologiczny

Który miał miejsce już przeszło dziesięć lat temu, bo przecież telefony bezprzewodowe mają tę zasługę, że porozmawiać można w każdej chwili, czy też wysłać komuś wiadomość tekstową, a nawet multimedialną. Dlatego właśnie telefony bezprzewodowe wyparły praktycznie inne rodzaje telefonii, przede wszystkim stacjonarną i nikt już teraz z niej nie korzysta.

Owszem, to prawda, ale trzeba też wskazać na pewne mankamenty. Otóż to, że telefony bezprzewodowe powodują, że zawsze wiemy, gdzie jesteśmy, nie mamy po prostu ani odrobiny prywatności, bo zawsze można do nas przecież zadzwonić. Inna kwestia, że gdy się prowadzić dość aktywny biznes, jest to raczej wada, a nie zaleta i nie powinno się na nią narzekać.

Kolejna sprawa, już czysto rozróżniająca

To że przecież telefony bezprzewodowe, to nie tylko telefonia komórkowa. To również telefony satelitarne, które od tych pierwszych są już dużo bardziej niezawodne. Jednak też na takie telefony bezprzewodowe nie każdy może sobie pozwolić i większość jednak pozostanie przy telefonii komórkowej.

Zresztą jej siecią jest już pokryty nie tylko Kraków, ale i praktycznie cały kraj i można się dodzwonić nawet z niewielkiej górskiej dolinki. A jeśli ktoś nie chce być dostępny, wyłączy telefony komórkowe i swoją nieobecność zwali po prostu na brak zasięgu, co chyba będzie najlepszym pomysłem.